واحدها

واحد فنی و مهندسی

واحد فنی مهندسی و طراحی ضمن برخورداری از تیم فنی مجرب و با سابقه در زمینه طراحی و ارائه خدمات مهندسی ، ضمن انجام مهندسی معکوس مسئولیت تدوین تکنولوژی مدلسازی و ساخت آن طبق استانداردهای مربوط، ارائه تکنولوژی قالبگیری و ریخته گری بر اساس آلیاژ و کیفیت مورد نیاز مشتری، تدوین دستورالعمل عملیات حرارتی بر حسب کاربرد در صنعت، پیش بینی نکات خاص مربوط به شرایط قالبگیری و ریخته گری را بر عهده دارد و بازویی توانمند در کنار تولید و کنترل کیفیت محسوب می گردد.

شبیه سازی ریخته گری

قبل از انجام مرحله نمونه ریزی، تکنولوژی ریخته گری قطعه تهیه شده، اجرا و مورد بررسی قرار می گیرد تا از صحت آن و عدم وجود عیوب ریخته گری در محصول نهایی اطمینان حاصل شود. در این راستا موارد زیر مد نظر قرار می­گیرد:

بازنگری عیوب ریخته گری، بررسی ابعاد، سیستم های راهگاهی، بازنگری سیستم تغذیه گذاری

واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه با حضور متخصصین توانمند حوزه ریخته گری و ارتباط مستقیم با دانشگاه و پژوهشگاه ها و انجمن های علمی از طریق ارتباط نزدیک با واحد های بازرگانی و تیم طراحی و فنی مهندسی به بررسی تخصصی نیاز مشتری و ارتقاء سطح کیفیت قطعه تولیدی و بهبود عملکرد قطعات می پردازد. بررسی عملکرد پدیده سایش در قطعات، مقاومت به ضربه، مقاومت به حرارت و … همه و همه با تحقیق و پژوهش در این بخش صورت می گیرد؛ تا قطعات مطابق با نیاز و کاربرد مورد نظر تولید شوند. یکی از فعالیت های واحد تحقیق و توسعه، ارائه فرایندهای جدید تولید در زمینه ریخته گری و یا عملیات حرارتی قطعات صنعتی برای بهبود کیفیت و عملکرد آن ها در سرویس می باشد. پوشش سطح و افزایش مقاومت به حرارت، استفاده از لایه های کامپوزیتی و افزایش مقاومت به سایش از جمله مواردی هستند که می توان از آنها نام برد. لذا این آمادگی وجود دارد که با هماهنگی سفارش دهنده، روش یا فرایندی ویژه علاوه بر ریخته گری و عملیات حرارتی معمول در تولید قطعه مطرح گردد. نتیجه این تحقیقات در سمینار ها و کنفرانس های شرکت شده ارائه می­گردد.

واحد کنترل کیفی

این واحد وظیفه کنترل تمامی اقلام ورودی، کنترل حین فرایند، کنترل محصول نهایی و عملیات حرارتی و کنترل ماشینکاری قطعات را به عهده داشته و چندین بازرس مقیم و بازرس درون سازمانی در آن فعالیت دارند.

 • کنترل آنالیز ذوب و ارائه آنالیز از هر ذوب
 • کنترل سختی به کمک دستگاه سختی سنج پرتابل
 • کنترل ساختار و زمینه به کمک میکروسکوپ
 • کنترل ابعادی
 • تجهیزات تست های NDT اعم از PT وVTو UT وMT
 • ارائه گواهی محصول و آنالیز

واحد آزمایشگاه

این واحد با امکانات و تجهیزات مدرن و کامل جهت ارئه محصول نهایی مطابق با درخواست مشتری و استاندارد های بین المللی از جمله استاندارد ISO 17025 فعالیت می کند. همچنین خدمات برون سازمانی در این واحد ارائه می گردد.استانداردها:

 • سختی سنجی: ASTM E18:2019 , ASTM E3:2017
 • استاندارد آنالیز: ASTM E415:2015 , ASTM E1086:2014
 • استاندارد اندازه دانه: ASTM E1382 , ISO643
 • نوع گرافیت: ISO 945 , ASTM a247
 • متالوگرافی: ASTM E112

واحد مدل سازی

نقشه های مهندسی و مدل های نرم افزاری تهیه شده در واحد طراحی و مهندسی پس از دریافت تاییدیه های نهایی جهت تهیه و ساخت مدل به واحد مدل سازی ارجاع می گردد. دستگاه های پیشرفته CNC، برش، ابزار دقیق و همچنین تجربه و دانش تخصصی در این واحد بخش ریخته­گری شرکت را برای ساخت دقیق تری یاری می نماید. این شرکت توانایی ساخت انواع مدل در سایز های کوچک تا مدل های فوق سنگین با انواع متریال از جمله یونولیت چوب آلومینیوم و چدن با دقت CNC را دارد.

واحد ریخته گری

این واحد تمرکز خود را در زمینه تولید قطعات خاص بر پایه آهن بنا نهاده؛ همچنین این شرکت با بهره گیری از دانش پیشرفته و بروز متخصصان این صنعت و همچنین دارا بودن کوره های سبک و سنگین جهت عملیات ذوب مواد اولیه تا وزن 60 تن را دارا می باشد.

واحد ماشینکاری

واحد ماشینکاری متشکل از کارشناسان مهندسی مکانیک و تکنسین های مکانیک و ماهر با تخصص کار با دستگاه های مختلف ماشینکاری می باشد. ازجمله استانداردهای مورد استفاده ISO 2768, ISO8062, ISO13920 می باشد.

واحد عملیات حرارتی

این واحد از کوره گازسوز کنترل شده با ابعاد 3000*2500*2500 که مجهز به ثبات و رسم نمودار سرمایش و گرمایش در سیستم مانیتورینگ کوره می باشد بهره برده، قادر به ارائه کلیه فرایندهای متداول اعم از آنیل، نرماله کردن و سخت کاری در آب می باشد.چنانچه به سفارش مشتری نیاز به اعمال فرایندهای ویژه از قبیل مارتمپر و آستمپر باشد نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد.